اگر می خواهید از مد عقب نمانید با پارچه لباس کردی برای خود لباس شب بدوزید

اگر به مد پایدار علاقه مند هستید، ممکن است بخواهید اهمیت پوشیدن پارچه های تولید شده و با منبع پایدار را در نظر بگیرید.

حتی اگر یک برند مد لباس محلی بسازد، ضایعات پارچه مخمل را کاهش دهد و به کارگرانش دستمزد منصفانه بدهد، انتخاب پارچه آنها ممکن است مانع از آن شود که نتوانند خود را واقعاً پایدار بخوانند.

به همین دلیل است که ما امروز در مورد مواد پایدار می نویسیم تا طراحان بتوانند انتخاب های آگاهانه تری در مورد پارچه ملحفه ای که می خرند داشته باشند و به ما در رسیدن به اهداف توسعه پایدار کمک کنند.

ما با توضیحی در مورد چگونگی تعریف پارچه پایدار شروع می کنیم، قبل از بحث در مورد اینکه کجا می توان تامین کنندگان پارچه پایدار را پیدا کرد و چگونه می توان گفت که آیا آنها قانونی هستند یا خیر. سپس در مورد برخی از ماندگارترین و کم‌دوام‌ترین پارچه‌ها بحث خواهیم کرد.

ما می توانیم پارچه لباس کردی سنندج پایدار را به سه صورت تعریف کنیم. ابتدا باید بپرسیم که مواد از کجا آمده است. آیا از برداشتن مواد خام، آسیب رساندن به کشاورزی و شیوه های کشاورزی، یا از یک حیوان ناشی می شود؟ یا اینکه مواد به طور پایدار رشد کرده یا بازیافت شده اند؟

ثانیاً، ما باید بدانیم که آیا مواد اولیه قبل از استفاده برای ساخت پارچه نیاز به پردازش قیمت پارچه برزنت دیجی کالا دارند یا خیر. برخی از نمونه‌های پردازش پارچه پایدار شامل بافت، بافندگی یا استفاده از رنگ‌های غیر سمی است.

با این حال، بسیاری از پارچه ها نیاز به سفید کردن، رنگ آمیزی با رنگ های سرطان زا و پردازش شیمیایی دارند. یکی از نمونه های رایج دومی استفاده از فرمالدئید برای جلوگیری از چروک شدن پارچه است.

 • منابع:
  1. A guide to the 10 most sustainable fabrics
 • تبلیغات: 
  1. مردمان ثرومندی را که شاد نیستند بشناسید!
  2. لوبیا دارای درصد بالایی از فیبر رژیمی است
  3. استفاده از پارچه مبلی ترمه و سنتی زیبایی بسیاری دارد
  4. 3 واقعیت باورنکردنی درمورد میگو!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.