خوردن گوجه فرنگی می تواند کمبود مواد مغذی را جبران کند

گوجه فرنگی می تواند انواع کمبود مواد مغذی را نشان دهد، با علائمی که می تواند عنصر، رقم یا شرایط خاص باشد. غلظت‌های بالاتر از حد مطلوب نیز ممکن است رخ دهد، به‌ویژه برای ریز مغذی‌ها. عرضه غیربهینه مواد مغذی اغلب با شرایط آب و هوایی نامساعد همراه یا حتی مجبور می شود.

یک مرور کلی و شرح مفصل گوجه برای سرماخوردگی بسیاری از اختلالات را می توان در پیت (2005، 2009) یافت.

در میان بسیاری از کمبودهای بالقوه ای که می تواند رخ دهد، “پوسیدگی پایان شکوفه” اغلب یافت می شود و ممکن است منجر به شکست کل آزمایش شود.

در انتهای شکوفه میوه ها به صورت یک ناحیه خشک گلاب و سفید شدن ابرو سفت مایل به قهوه ای ظاهر می شود.

بدیهی است که دلایل متعددی مانند در دسترس بودن کم کلسیم، محدودیت جذب و حمل و نقل، شوری یا تامین آمونیوم بالا، رطوبت کم یا بسیار زیاد، آبیاری ناهموار، نرخ رشد بالا ایجاد می شود.

بنابراین، لقاح متعادل و شرایط معمول رشد (بدون افراط) به جلوگیری از این اختلال کمک می کند. یکی دیگر از علائم مربوط به اختلالات مواد مغذی (K کم، N بالا) “رسیدن لکه دار” است. علائمی مانند “ترک خوردگی” و “زخم شدن” به یک منبع آب ناهموار مربوط می شود.

غلظت مواد مغذی کلان باید به طور منظم لباس های زنانه در محیط رشد مورد استفاده در آزمایش کنترل شود.

مقدار کمی از محیط رشد نمونه برداری و تجزیه و تحلیل در یک آزمایشگاه تخصصی برای بررسی اینکه آیا نیازهای گیاه برآورده شده است مهم است.

قرار دادن سنسور در محلول تخلیه با اندازه گیری ساده رسانایی الکتریکی آن (EC) آسان تر است. با این حال، EC تنها مقدار کل یون های محلول موجود برای جذب را نشان می دهد.

عمدتاً درشت مغذی‌ها اما هیچ ریز مغذی در نظر گرفته نمی‌شوند متن تشکر از رضایت مشتری زیرا سهم آنها در کل مقادیر یون‌های محلول نسبتاً کم است.

نویسندگان اعلام می کنند که این تحقیق در غیاب هر گونه روابط تجاری یا مالی که می تواند به عنوان تضاد منافع بالقوه تعبیر شود، انجام شده است.

 • منابع:
  1. Guidelines to use tomato in experiments with a controlled environment
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از ظروف غذاخوری تجزیه پذیر
  2. ماهی را به عنوان پروتئین جایگزین در نظر بگیرید
  3. اهمیت ماهی در رژیم غذایی ما سابقه ای طولانی دارد
  4. زندانی که از طریق آب دریا فرار کرد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.