قابلمه گرانیتی 5 پارچه که با اسیدی و بازی شدن غذا تغییر رنگ می دهد

باید گفت قابلمه گرانیتی 5 پارچه به هر نوع قابلمه یا تابه ای اطلاق می شود که دارای پوشش گرانیتی خاصی باشد. مواد واقعی که از آن ساخته می شود از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است. این قابلمه ها و تابه ها همگی نچسب بوده و خاصیت رسانایی و نگه داری عالی دارند.

در حال حاضر، چند نوع مختلف از ظروف پخت و پز وجود دارد. لازم به ذکر است که شما ظروف پخت و پز ساخته شده از سنگ گرانیت را تهیه می کنید. با این حال، اینها چیزی نیست که ما امروز در مورد آن بحث می کنیم.

ما ظروف آشپزی با روکش PTFE و ظروف آشپزی با روکش مینا را پوشش خواهیم داد. هر یک از این موارد دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ساخت انواع ظروف گرانیتی تقریباً یکسان است. قابلمه یا تابه از یک پایه القایی، یک هسته فلزی و یک پوشش نچسب تشکیل شده است.

قابلمه

همانطور که گفتیم، این دسته از ظروف پخت و پز از یک ماده خاص ساخته نمی شوند. اما، ساخت همه انواع بدون توجه به اینکه از چه موادی برای ساخت آنها استفاده شده است، یکسان است.

یک قطعه گرانیتی از یک پایه القایی، یک هسته فلزی و یک پوشش نچسب تشکیل شده است. هر کدام از اینها ضروری هستند و نقش مهمی در اثربخشی کلی قابلمه یا تابه دارند. بنابراین، اجازه دهید آن را به لایه های مختلف تقسیم کنیم.

پایه القایی در کف قابلمه یا ماهیتابه قرار می گیرد. این اولین لایه ای است که با منبع گرما در تماس است. طبیعتاً باید رسانایی بالایی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که گرما در تمام لایه ها نفوذ می کند.

لایه القایی نیز اغلب از یک ماده بسیار بادوام ساخته می شود. این ماده باید بتواند در برابر سایش و پارگی عمومی مانند فرورفتگی، خراش و لکه مقاومت کند.

نکته ای که کاملاً ضروری است به خاطر بسپارید این است که این پایه ها (مخصوصاً پایه های ظروف مدرن تر) همه از مواد مغناطیسی یا مغناطیسی ساخته شده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.