قاتلی که شکلات تخته ای کيلويی فرمند را در محل قتل جای گذاشت دستگیر شد

در یک مطالعه، محققان رژیم غذایی و سلامت 20000 نفر را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که خوردن تا 100 گرم شکلات تخته ای کيلويی فرمند از جمله شکلات شیری در روز با کاهش خطر بیماری قلبی و سکته مرتبط است.

آنها عوامل دیگری را که ممکن است بر این موضوع تأثیر بگذارند، از جمله میزان سیگار کشیدن و ورزش کنترل کردند، اما گفتند که می‌تواند به جای شکلات، توضیحات دیگری نیز داشته باشد.

و سپس یک کارآزمایی بالینی بزرگ انجام شد که می‌توانست علل احتمالی دیگر مانند رژیم غذایی و سبک زندگی را کنترل کند. بر اساس این گمان بود که فواید بالقوه کاکائو برای سلامتی می تواند به سطح بالای فلاونوئیدها، ترکیبات گیاهی که در انواع توت ها و چای نیز یافت می شود، باشد.

مطالعه نتایج مکمل کاکائو و مولتی ویتامین، که شامل 21000 نفر بود، دریافت که مصرف 400 تا 500 میلی گرم مکمل های فلاوانول کاکائو روزانه می توانند با کاهش فشار خون و التهاب در بدن، خطر مرگ در اثر بیماری قلبی را کاهش دهند.

شکلات

مانسون که محقق اصلی این کارآزمایی نیز بود، می‌گوید: دانشمندان به جای کاکائو واقعی از مکمل‌ها استفاده کردند، زیرا غلظت فلاونوئیدها در برندهای مختلف شکلات بسته به نوع برداشت، تولید و فرآوری می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

شکلات تلخ ممکن است تا چهار برابر بیشتر از چای فلاونوئید داشته باشد، اما تحقیقات نشان می دهد که محتوای فلاونول در طول فرآیند تولید کاهش می یابد.

من فکر نمی‌کنم هیچ رویکردی برای افزایش محتوای فلاوانول در شکلات‌ها آنها را به یک “غذای سالم” تبدیل کند Gunter Kuhnle
گونتر کوهنل، استاد تغذیه و علوم غذایی در دانشگاه ریدینگ می‌گوید در نتیجه، در حال حاضر درباره میزان فلاوانول‌های کاکائو که برای دیدن فواید سلامتی نیاز دارید، اتفاق نظر وجود ندارد.

در حالی که سازمان استانداردهای غذایی اروپا (EFSA) می گوید حدود 200 میلی گرم فلاونوئیدهای کاکائو یا 10 گرم شکلات تلخ مفید است.

داده های جدیدتر نشان می دهد که حدود 500 میلی گرم در روز احتمالاً تأثیر بیشتری بر سلامت ما دارد. این معادل کمی کمتر از یک تخته کوچک 30 گرمی شکلات است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.