مردی با گاوآهن دوار توانست مجسمه ای باستانی را کشف کند

گاوآهن دوار یک ابزار “خاک ورزی اولیه” بسیار موثر است که می تواند به عمق 12 اینچ در ONE PASS نفوذ کند. طبیعت تخلیه جانبی آن نیز آن را برای ساخت تخت های مرتفع بسیار محبوب کرده است.

این ابزار سال‌ها پیش توسط شرکت Gravely® بر روی یک تراکتور پیاده‌روی پیشگام بود. موثر بود، اما طراحی PTO جلوی تراکتورهای Gravely باعث شد تا عملکرد این ابزار بسیار خطرناک باشد.

شرکت Berta ایتالیا طراحی را اصلاح کرده و گاوآهن را به عنوان ابزار PTO عقب برای اکثر تراکتورهای پیاده‌روی اروپایی قابل استفاده است. قرار دادن گاوآهن دوار در عقب تراکتور، هندلینگ را به طرز بی‌اندازه‌ای بهبود می‌بخشد (همیشه کشیدن بار بهتر از فشار دادن آن است! به همین دلیل تریلرها پشت وسایل نقلیه هستند).

گاوآهن

BCS اکنون گاوآهن چرخشی را از Berta خریداری می کند و آن را به عنوان ابزار خود “برچسب خصوصی” می گذارد: “GroundBlaster”. کار رنگ و نام متفاوت است، اما دقیقا همان ابزار است.

اساساً گاوآهن دوار دارای یک محور عمودی با 4 تیغه مارپیچ (شاخه) است که تا 250 دور در دقیقه (بسته به سرعت موتور) می چرخند. خاک جلوی گاوآهن بریده می شود و بلافاصله به صورت گریز از مرکز به طرف تخلیه می شود، زیرا تا حدودی وارونه می شود تا خاکی که در بالا بود دفن شود. اساساً، در یک عبور از چمن، گاوآهن عمق 10-12 اینچ خاک کار شده را به جا می گذارد.

و از آنجایی که خاک زیر کاپوت گیر نمی کند و به طور مکرر پودر نمی شود (مانند یک پنجه)، ساختار خاک تا حد مرگ ضرب و شتم نمی شود. شیب خاک شبیه به خاکی است که با یک تراکتور معمولی “شخم زده و دیسک” شده است. ممکن است برای بذرهای کوچک به خاکورزی ثانویه در بالای 2 تا 3 اینچ نیاز داشته باشد.

گاوآهن با عرض 8 تا 10 اینچ در هر پاس کار می کند، اما بر خلاف تیلر، چیزی به نام “گذر دوم” با گاوآهن چرخشی برای دستیابی به عمق بیشتر وجود ندارد، بنابراین در حقیقت بیش از حد عرض کاری باریک آن را جبران می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.