مردی برای سیب قرمز در بازار مشهد فرزند خود را قربانی کرد

باید اشاره داشت که فیبرهای نامحلول انتقال روده را تسهیل می کنند و به مبارزه با یبوست کمک می کنند. اما مراقب باشید، برای بهره مندی از این فواید، باید پوست سیب را نیز بخورید. جایی که فیبر نامحلول در آن یافت می شود، پوست سیب است.

متاسفانه هنوز درمان قطعی برای پیشگیری از بروز سرطان وجود ندارد. اما برخی تحقیقات نشان می دهد که سیب می تواند خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد.

طبق مطالعات، خوردن منظم سیب قرمز در بازار مشهد خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان سینه، سرطان روده بزرگ، سرطان مری و سرطان دهان را کاهش می دهد. فیبر بالای آن نیز نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد.

سیب

محققان معتقدند این به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی آن است. مطالعات نشان می دهد که این آنتی اکسیدان ها رشد سلول های سرطانی را محدود می کنند.

خوردن منظم غذاهای غنی از فلاونوئیدها مانند توت قرمز، چای سبز و سیب به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک می کند. مطالعات مختلف نشان داده است که خطر ابتلا به آلزایمر را در افراد بالای 50 سال 2 تا 4 برابر کاهش می دهد.

کوئرستین، یکی از لاونوئیدهای آن، از نورون ها در برابر پیری محافظت می کند و همچنین دارای خواص پیشگیری از بیماری آلزایمر است.

از دندان ها محافظت می کند، وقتی سیب را گاز می‌زنید، باید آن را خوب بجوید. هر چه بیشتر بجوید، بزاق بیشتری تولید می کنید. این بزاق باکتری های مسئول حفره های دهان را از بین می برد. با خوردن سیب می توانید بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید.

کبد را پاکسازی می کند، سیب به دلیل محتوای فیبر بالایی که دارد به دلیل خاصیت سم زدایی و تصفیه کنندگی نیز معروف است. فیبرهای موجود در سیب به حذف سموم انباشته شده در بدن کمک می کند و در نتیجه کبد را پاکسازی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.