مصرف کشمش گوگردی موجب افزایش ابتلا به اچ آی وی مثبت می شود

مراحل مختلفی برای تولید کشمش گوگردی وجود دارد که به شرح زیر است مراحلی را که هنگام خشک کردن انگور در آفتاب دنبال می کنیم (مرتب سازی، شستن) دنبال کنید.

بعد از سرد شدن انگورهای پخته شده، آن ها را روی سینی فری که کاغذ روغنی انداخته اید، پهن کنید. درب را که به دمای 90 درجه رساندید، حدود 3 ساعت در فر کمی باز بپزید.

هر از گاهی انگورها را چک کنید، ممکن است زودتر یا دیرتر خشک شوند. وقتی به غلظت دلخواه رسید سینی را از فر خارج کنید. پس از سرد شدن انگورهای خشک، آنها را در ظرف در بسته در جای خنک یا در یخچال نگهداری کنید.

کشمش

چگونه کشمش گوگردی را نگهداری کنیم؟ در حالی که ماندگاری کشمش مطمئناً بسیار بیشتر از انگور تازه است، اما همچنان می تواند فاسد شود. ماندگاری کشمشی که از بازار میخرید یک سال و 6 ماه پس از باز شدن است به شرطی که در جعبه را باز نکنید و در جای خنک و تاریک نگهداری کنید.

با این حال، می توانید این مدت را با نگهداری آن در ظرف در بسته در یخچال افزایش دهید. پس از این مدت همچنان می توانید با خیال راحت آن را بخورید اما از کیفیت آن بسیار کاسته می شود.

چه کشمش گوگردی را در کمد آشپزخانه یا در یخچال نگهداری کنید، مطمئن شوید که در ظرف محکم بسته شده است تا از رطوبت و رشد کپک جلوگیری شود.

از کجا بفهمیم کشمش فاسد شده است؟ زمانی که کشمش برای مدت طولانی نگهداری می شود، با تبخیر شدن رطوبت آن، جویدن آن بسیار سخت و سخت می شود. این همیشه به معنای خراب شدن آن نیست، اما نشان می دهد که طعم آن به شدت کاهش یافته است.

هنوز هم می توان از آن در وعده های غذایی یا کیک ها با خیساندن در آب گرم برای چند ساعت استفاده کرد. با این حال، انگور خیس خورده باید فورا استفاده شود زیرا ممکن است به سرعت فاسد شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.