نقاشی که که با کفش ورزشی زنانه آدیداس آثار هنری خلق می کرد فوت کرد

آدیداس، به طور کامل آدیداس AG، تولید کننده آلمانی کفش ورزشی و پوشاک و کالاهای ورزشی. در اوایل قرن بیست و یکم، این شرکت بزرگترین تولید کننده لباس ورزشی در اروپا و دومین تولیدکننده بزرگ (بعد از نایک) در جهان بود.

کفش ورزشی زنانه آدیداس به طور سنتی با علامت تجاری سه راه راه مشخص می‌شوند، که عنصری در لوگوهای جدیدتر «ترفویل» و «کوهستان» این شرکت باقی می‌ماند. دفتر مرکزی در هرتزوگناوراخ آلمان است.

نام آدیداس (نوشته شده توسط شرکت “آدیداس”) مخفف نام بنیانگذار آدولف (“آدی”) داسلر است. خانواده داسلر پس از جنگ جهانی اول شروع به تولید کفش کردند.

در المپیک 1936 برلین، ستاره دوومیدانی آمریکایی جسی اونز کفش هایی پوشید که طبق گزارش ها هدیه آدی داسلر بود. اجراهای مدال آوری اونز باعث افزایش آگاهی از برند داسلر در سراسر جهان شد.

کفش

پس از اختلالات جنگ جهانی دوم، آدی و برادرش رودولف (“رودی”) تلاش کردند تا شرکت داسلر را بازسازی کنند، اما شکاف شخصی بین برادران تا سال 1948 جبران ناپذیر شد. بنابراین تجارت به دو بخش تقسیم شد: شرکت رودی در نهایت نام گرفت. پوما، در حالی که آدی آدیداس شد.

آدیداس در طول دهه 1950 به طور پیوسته رشد کرد زیرا بازیکنان فوتبال (فوتبال) به کفش ورزشی زنانه آدیداس این شرکت روی آوردند، کفش‌هایی که وزن سبکی داشتند و دارای گیره‌های پیچ‌دار بودند.

سپس این شرکت خط تولید کالاهای ورزشی را توسعه داد و در سال 1963 فوتبال فوتبال را معرفی کرد. چهار سال بعد آدیداس شروع به تولید پوشاک کرد. برای سال‌ها آدیداس بزرگ‌ترین نام در تولید کفش ورزشی زنانه آدیداس بود، اما رقابت در طول دهه 1970 افزایش یافت.

بین سال‌های 1990 و 1993 آدیداس تحت مالکیت برنارد تاپی، مدیر بازرگانی فرانسوی آلوده به رسوایی بود که نتوانست آن را احیا کند. این شرکت به سرمایه گذارانی فروخته شد که فرانسوی دیگری به نام روبرت لوئیس دریفوس را به عنوان مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره وارد کردند.

در سال 2005 آدیداس سالومون را فروخت اما برند TaylorMade را حفظ کرد. سال بعد نام شرکت به آدیداس AG تغییر کرد. خریدهای بعدی آدیداس شامل شرکت ریباک (2006) که مالک برند کفش Rockport بود و Five Ten (2011) سازنده کفش های ورزشی در فضای باز بود. آدیداس TaylorMade را در سال 2017 فروخت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.