گیر کردن شیلنگ لاستیکی آب در پره های هلیکوپتر فاجعه به بار آورد

شیلنگ لاستیکی آب یا به سادگی شیلنگ یک لوله انعطاف پذیر است که برای انتقال آب استفاده می شود. تعدادی اتصالات رایج برای انتهای شلنگ وجود دارد.

شیلنگ لاستیکی آب معمولاً به یک شیلنگ یا شیر وصل می‌شوند. اصطلاح جایگزین “hosepipe” عمدتاً در بریتانیا، آفریقای جنوبی و جنوب ایالات متحده استفاده می‌شود. “شلنگ” یا “شلنگ باغ” اصطلاح غالب در سایر مناطق انگلیسی زبان است.

اصطلاح “شلنگ” همچنین برای انواع دیگر لوله های انعطاف پذیر و حامل آب مانند شلنگ آتش نشانی مورد استفاده در آتش نشانی استفاده می شود. شیلنگ های باغچه معمولاً از لاستیک مصنوعی اکسترود شده یا پلاستیک نرم ساخته می شوند که اغلب با یک شبکه داخلی از الیاف تقویت می شوند.

در نتیجه این مواد، شیلنگ‌های باغ انعطاف‌پذیر هستند و نمای بیرونی صاف آن‌ها را آسان‌تر می‌کند تا آنها را از کنار درخت‌ها، پست‌ها و دیگر موانع عبور دهد.

شیلنگ

شیلنگ های باغ نیز به طور کلی به اندازه کافی سخت هستند که می توانند از خراشیدن گاه به گاه روی سنگ ها و پا گذاشتن آنها بدون آسیب یا نشتی جان سالم به در ببرند.

هر انتهای نر یک شیلنگ باغچه معمولی می تواند با اتصال دهنده مادگی در دیگری جفت شود، که به چندین شیلنگ باغ اجازه می دهد تا از سر به انتها متصل شوند تا طول کلی آنها افزایش یابد.

واشرهای لاستیکی یا پلاستیکی کوچک (اغلب به عنوان گیج کننده “شلنگ واشر” نامیده می شود) در انتهای ماده برای جلوگیری از نشتی استفاده می شود، زیرا رزوه ها مخروطی نیستند و برای ایجاد مهر و موم استفاده نمی شوند.

اکثر شیلنگ های باغ برای استفاده با آب گرم رتبه بندی نمی شوند. حتی قرار دادن برخی شیلنگ ها در زیر نور خورشید در حالی که تحت فشار هستند می تواند باعث ترکیدن آنها شود.

شیلنگ‌هایی که برای حمل آب آشامیدنی استفاده می‌شوند معمولاً از پلیمرهای بین‌المللی NSF ساخته شده‌اند که آزمایش شده‌اند و نشان داده شده‌اند که مواد مضر را به آب آشامیدنی وارد نمی‌کنند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.